Naše mise
Jsme Loono [čti lůno]. Ukazujeme, jak je prevence důležitá. Pořádáme vzdělávací workshopy a přednášky, píšeme články a natáčíme videa. O zdraví a těle mluvíme srozumitelně, nestrašíme děsivými statistikami a inspirujeme ostatní, aby se o sebe starali rádi a zavčas.

3

roky
existence

120

mladých lékařů, mediků a nadšenců týmu

450+

workshopů

22000+

vyškolených lidí

34

lidí si díky nám odhalilo rakovinu včas

PĚT VĚCÍ, KTERÉ byste o nás měli vědět

 

Vše máme lékařsky podloženo.

Vidíme to pozitivně a nestrašíme statistikami.

Věříme, že prevence může lidi bavit.

Jsme nezávislí a partnery si pečlivě vybíráme.

Žijeme tím, co hlásáme.

 

Proč se jmenujeme Loono (čti lůno)? Protože vytváříme atmosféru bezpečí, kde se lidé nebojí mluvit o svém zdraví a s čímkoliv se nám svěřit.

NÁŠ
PŘÍBĚH

Krátký příběh Kateřině Vackové

Bylo mi dvaadvacet a studovala jsem čtvrtým rokem medicínu. A byla jsem naprosto zdravá. Pak se mi začalo něco klubat na levém vaječníku. Rostlo to a rostlo. A bylo to zhoubné.

Čekala jsem osm hodin, až se lékaři poradí o další léčbě. Za těch osm předlouhých hodin, kdy jsem seděla na posteli a ptala se sama sebe proč, proč já, proč tak mladá, proč teď, jsem si rozmyslela, co od života opravdu chci a co pro to hodlám udělat.

A tak vzniklo Loono. Aby pomohlo zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď. Za pár měsíců by totiž mohlo být pozdě.

K.

naše
OCENĚNÍ
SozialMarie (2016)
Mezinárodní porota SozialMarie oceňuje projekty, které se stavějí ke společenský výzvám nově a neotřele. Vyhráli jsme nejlepší prezentaci projektu v českém kole a cenu za sociální inovaci jsme přebírali až ve Vídni.
Gratias Tibi (2016)
Cena Gratias Tibi, kterou uděluje Člověk v tísni, oceňuje mladé lidi, kteří pozitivně ovlivňují své okolí. Byli jsme jedněmi z finalistů v kategorii do 30 let. Víc než krásná plaketa nás těší, že jsme se objevili ve společnosti skvělých projektů. Cenu získala Lucie Bittalová in memoriam za kampaň Měsíc raka.
Záštitu nad námi převzala 1. lékařská fakulta UK.

univerzita

To se mi líbí.

Chci vás podpořit.