Liběna Rochová

15.září 2017
Výstava Žiješ srdcem

Také módní tvůrkyně Liběna Rochová se svým dílem zapojí do Výstavy Žiješ srdcem, která je hlavním charitativním projektem letošního Designbloku a po jeho skončení se přesune do DSC Gallery, kde bude zakončena charitativní dražbou.

Liběna se věnuje oděvnímu designu v plné šíři jeho dnes možného uplatnění. Od 80. let, kdy vstoupila na scénu české módní tvorby, dosáhla několika cen a nominací. Formou přehlídek a výstav se nesčetněkrát prezentovala v ČR i za hranicemi. V současné době je vedoucí Ateliéru oděvu a obuvi na pražské UMPRUM. Její přístup k oděvní tvorbě vystihují především tématické kolekce, v nichž nejlépe rozvíjí své kreativní přístupy k oděvu.

 

Co vás vedlo se do kampaně zapojit?   

Pomáhat těm, kteří nemají to štěstí žít plnohodnotný život – „Budeš štastný, když uděláš štastnými druhé,“. Vím, jak je prevence důležitá, znám minulé projekty, tento přístup plně akceptuji. A k tomu na Designbloku, skvělý počin!

Co pro Vás srdce znamená?   

Život, energie, síla. Srdce jako hnací síla ve fyzické i psychické rovině.

Čím jste se do výstavy zapojila?

Červené šaty z double hedvábí EVI s.r.o. v jednoduché línii, tvarování šatů je zdůrazněné ve střihu tvarem srdce. Realizovány byly Pavlem Vlasákem z Ago d’Oro a šité jsou ve velikosti 38-40, rovnějšího střihu, aby zájem o dražbu těchto šatů byl co největší!

 

Jak vás ve spojení se srdcem napadla idea stojící za vaším dílem?  

Co vím? Přišlo to náhle… asi jako infarkt…

Výstavy se zúčastní dalších jedenáct předních českých designérů a umělců, sledujte proto událost na Facebooku, aby vám žádný další neunikl. Zatím jsme představili ilustrátorské duo Tomski&Polanski, designérky šperku Markétu Kratochvílovou a Janju Prokić nebo designérské duo Vrtiška • Žák. Další v řadě pak byli ilustrátorka Maria Makeeva, umělec Tadeáš PodrackýStudio DECHEM či Studio ZORYA.

 

Všechny fotografie zachytil David Sklenář.

 

#zijessrdcem