Markéta Kratochvílová

03.srpen 2017
Výstava Žiješ srdcem

K naší kampani na prevenci kardiovaskulárních onemocnění chystáme i výstavu Žiješ srdcem, jejíž ústředním tématem bude právě anatomické srdce. Dvanáct děl budete moci poprvé spatřit 26. října v rámci letošního Designbloku, poté se výstava přesune do DSC Gallery, kde ji 30. listopadu zakončí charitativní dražba. Jednou z vystavujících umělkyň je také designérka šperku Markéta Kratochvílová.

 

Co vás vedlo k tomu se do kampaně zapojit?

S radostí přijímám pozvání do zajímavých projektů. Líbí se mi, že Loono spolupracuje s Designblokem a výstava objektů proběhne právě tam.

 

Co pro vás znamená srdce?

Láska. Jsem citově založený člověk a spíše než orgán ho vnímám jako symbol života a lásky. Mám k němu sentimentální postoj.

 

 

Jakým dílem jste se do výstavy zapojila?

V posledním roce jsem rozvíjela techniku uzlování provazu v kombinaci s kovovými komponenty, kterou jsem použila pro výrobu mého srdce. Výsledný objekt může sloužit jako malá kabelka a je doplněn o náhrdelník nesoucí také symbol srdce vyvázaného z uzlu.

 

Jak vás ve spojení se srdcem napadla idea stojící za dílem?

Vždycky jsem chtěla navrhnout kabelku a pro téma srdce byl tento formát ideální. Umožnilo mi to vytvořit velkorysý objekt, který se zároveň dobře nosí. Inspirovat jsem se nechala i barevnou kombinací červené a modré, která po přenesení do objektu působí silně a odvážně.

 

Další umělce, kteří budou součástí výstavy Žiješ srdcem, se dozvíte průběžně v následujících týdnech. Sledujte proto událost na Facebooku, aby vám žádný další neunikl.

Všechny fotografie zachytil David Sklenář.

 

#zijessrdcem