Maxim Velčovský

30.září 2017
Výstava Žiješ srdcem

Své dílo představí na Výstavě Žiješ srdcem také Maxim Velčovský, český designér a pedagog na pražské UMPRUM. Výstava je hlavním charitativním projektem letošního Designbloku, po jehož skončení se přesune do DSC Gallery. Tam ji 30. listopadu zakončí charitativní dražba.

Maxim se věnuje především tvorbě ze skla a porcelánu a jeho práce jsou zařazeny ve sbírkách předních světových galerii. Navrhuje designové výrobky ve vlastním studiu Qubus, křišťálové výrobky pro firmu Bohemia Machine a působí jako umělecký ředitel firmy Lasvit.

 

Co Vás vedlo se do kampaně zapojit?
Každoročně podporuji veřejně prospěšnou činnost a vzhledem k tomu, že jsem já sám před Vánoci zkolaboval celkovým vyčerpáním, mám k tomuhle tématu blízký vztah.

Co pro Vás srdce znamená?
Ve svém životě se řídím nejen rozumem, ale právě i srdcem. Celkově si myslím, že je důležitým elementem v lidském přemýšlení, protože se člověk velmi často řídí svými emocemi a intuicí. Srdce je pak správný „motor“ v rozhodování.

Čím jste se do výstavy zapojil?
Vytvořil jsem srdce s dutými komůrkami, prostory v srdci, které nesou nějaké informace. Díky nim celé bublá a bubliny tím vycházejí i na jeho povrch, což je jakýmsi symbolem přechodu srdečních aktivit navenek. Moje srdce je naplněno předměty, které mne obklopují, které sbírám, které pochází z dětství. Je to takový srdeční archiv.

Jak Vás ve spojení se srdcem napadla idea stojící za vaším dílem?
To se musíte zeptat mého srdce.

Výstavy Žiješ srdcem se zúčastní ilustrátorské duo Tomski&Polanski, designérka šperku Markéta Kratochvílová a Janja Prokić nebo designérské duo Vrtiška • Žák. Dalšími v řadě jsou pak ilustrátorka Maria Makeeva, umělec Tadeáš PodrackýStudio DECHEMStudio ZORYA, módní tvůrkyně Liběna Rochováilustrátor Michal Bačák nebo návrhářka Tereza Rosalie Kladošová.

 

Všechny fotografie zachytil David Sklenář.

 

#zijessrdcem