Studio DECHEM

01.září 2017
Výstava Žiješ srdcem

Kampaň Žiješ srdcem doprovodí i výstava osmnácti děl předních českých a slovenských designérů, malířů a umělců. Na výstavě, která je hlavním charitativním projektem letošního Designbloku, se se svým dílem představí také Studio DECHEM. Bylo založeno v roce 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem a věnuje zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem. Významnou částí jejich práce jsou projekty svítidel a bytových doplňků na míru připravované do interiérů soukromých bytů, rezidencí i veřejných prostor.

Co vás vedlo se do kampaně zapojit?
Chceme pomoci tomuto projektu způsobem, který je nám blízký, proto jsme připravili skleněný objekt srdce.

Co pro Vás srdce znamená?
Srdce je pro nás narozdíl třeba od hlavy ta část těla, kde bychom rádi byli co nejvíce. Taky je  to pro nás samozřejmě červeno-modrá pumpa z anatomických nákresů.

Čím jste se do výstavy zapojili?
Vytvořili jsme ručně foukaný symbolický objekt ze skla. Očesali jsme svojí představu srdce na úplné minimum a to jsme se pokusili zachytit v materiálu.

Jak vás ve spojení se srdcem napadla idea stojící za vaším dílem?
Pracovali jsme s obecnými běžnými ztvárněními lidského srdce a ty jsme převáděli do prostorového objektu.

Výstavy se zúčastní celkem dvanáct předních českých designérů a umělců. Přečíst jste si zatím mohli o ilustrátorském duu Tomski&Polanski, designérkách šperku Markétě Kratochvílové a Janje Prokić nebo designérském duu Vrtiška • Žák. Naposledy jsme vyzpovídali také ilustrátorku Mariu Makeevu a umělce Tadeáše Podrackého. Sledujte událost na Facebooku, aby vám žádný další neunikl.

Všechny fotografie zachytil David Sklenář.

 

#zijessrdcem