04. 05
2017

Růst bolí. Ale ne tak moc, když se můžete učit od těch, kteří už si tím prošli. Inspirujte se zkušenostmi Kateřiny Vackové s týmem Loono, kteří za sebou mají 3 roky raketového růstu. Proč je potřeba lidi si hýčkat, co by dnes udělala jinak, a proč to bez koulí nejde?

Celý článek
26. 04
2017

Pomocí workshopů a mediální kampaně se studenti snaží rozšířit povědomí o prevenci, která je z velké části o zdravém životním stylu, samovyšetření a pravidelných návštěvách u lékaře.

Celý článek
20. 04
2017

PR komunikaci neziskové organizace Loono od dubna zajišťuje agentura Gong ze skupiny Dentsu Aegis.

Celý článek
14. 04
2017

Slyšeli jste o kampani #prsakoule? Ta samá parta mladých lékařů a mediků se rozhodla, že neponechá náhodě ani naši sofistikovanou pumpu s trubkama – srdce.

Celý článek
20. 03
2017

Každý má srdce 365 dní v roce, proto je potřeba se o něj starat. S naší novou kampaní Žiješ srdcem vás budeme učit, jak to dělat správně. Chystáme workshopy, videa a články, pomocí kterých vám ukážeme, jak kardiovaskulárním onemocněním předcházet, ale také co dělat, pokud se infarkt nebo mrtvice přihodí vám nebo někomu ve vašem okolí. A abychom vám ukázali, jak je srdce jedinečné, připravujeme i výstavu s předními českými designéry.

Celý článek
15. 03
2017

Kampaň Žiješ srdcem učí zejména mladé lidi předcházet a včas odhalit kardiovaskulární onemocnění. Zároveň ale také, jak se zachovat, pokud se s infarktem či mrtvicí setkají. Málokdo totiž ví, jak se o svoje srdce & cévy správně starat.

Celý článek
14. 03
2017

Nezisková organizace Loono spouští novou kampaň, tentokrát cílenou na prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Celý rok budou studenti lékařských fakult pořádat na toto téma workshopy ve školách, firmách i na festivalech. Aby mohlo Loono své plány uskutečnit, pořádá veřejnou sbírku na crowdfundingovém portálu Hithit – konkrétně pod odkazem http://bit.ly/srdce­nahithitu.

Celý článek
08. 03
2017

Po první úspěšné kampani Sahám si na ně každý měsíc (#prsakoule), zaměřenou na prevenci rakoviny prsou a varlat, spouští nezisková organizace Loono novou, tentokrát cílenou na prevenci kardiovaskulárních onemocnění. Celý rok budou studenti lékařských fakult pořádat na toto téma workshopy ve školách, firmách i na festivalech.

Celý článek
08. 03
2017

Jak si na ně správně sahat prozradily sympatické slečny Michaela a Andrea z neziskové organizace Loono. Momentálně republiku křižují s kampaní „Sahám si na ně každý měsíc“ s podtitulem #prsakoule, která upozorňuje na důležitost samovyšetřování při prevenci rakoviny prsu a varlat.

Celý článek
06. 03
2017

Nezisková organizace Loono ve spolupráci s 1. lékařskou fakultou UK spouští kampaň Žiješ srdcem, která má za cíl zvýšit povědomí lidí o kardiovaskulárních nemocech a možnostech, jak jim předcházet.

Celý článek
28. 02
2017

Od ledna do prosince dává ZOOT srdce do všeho, co dělá. V únoru se do toho opřeli ještě víc a do srdcařství vtáhli i vás. Za každé vyfocené srdce, které jste s nimi sdíleli na Instagramu s #jsemsrdcar, dali 10 Kč neziskové organizaci Loono. Ta je použije na kampaň věnovanou prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Celý článek
01. 12
2016

Tamara Kotvalová je majitelkou butiků Carollinum a za 350 tisíc získala vydání magazínu Forbes s Jaromírem Jágrem na titulní straně s vlastnoručním podpisem nejlepšího českého hokejisty historie. Toto číslo vytvořilo rekordní prodej českého Forbesu a vydražená suma podpoří projekt #prsakoule medičky Kateřiny Vackové, která chce Česko naučit odhalovat rakovinu.

Celý článek
19. 11
2016

V Česku se ročně objeví asi 500 nových případů rakoviny varlat. Většina pacientů se úspěšně vyléčí. Tedy v případě, pokud se včas odhalí problém. „Většinou se setkáváme s tím, že lidé ani nevědí, že si můžou sami prsa či varlata vyšetřit,“ říká Nela Rezbáriková. Ta je s dalšími studenty medicíny součástí organizace Loono.

Celý článek
10. 11
2016

Čím víc se bude blížit konec listopadu, tím víc chlápků s divnými kníry budete potkávat na ulicích. A to znamená jediné: už je tu zase Movember, měsíc mužského zdraví. Že Movember není jen o rakovině prostaty, se teď společně snaží ukázat univerzitní hokejový tým Akademici Plzeň a nezisková organizace Loono, známá především pro svou kampaň #prsakoule.

Celý článek
04. 11
2016

Varlata, hovorově koule a latinsky testes, jsou jedním z nejfrekventovanějších orgánů, co se dotyků týče. Muži si na ně sahají v průměru až 369x za měsíc. Málokdo už ale ví, že by se měl svých varlat dotýkat jednou měsíčně v rámci tzv. samovyšetřování. To je totiž nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak včas odhalit rakovinu varlat.

Celý článek
03. 08
2016

Rozhovor s Kateřinou Vackovou. Katka je živým příkladem toho, že překážky jsou k tomu, aby se překonávaly, a že nic není nepřekonatelné, když člověk chce.

Celý článek
01. 08
2016

Rozhovor s Kateřinou Vackovou především o neziskové organizaci Loono a kampani #prsakoule, v rámci které učí lidi, jak se správně vyšetřovat a odhalit tak rakovinu prsu a varlat včas.

Celý článek
22. 07
2016

Rozhovor s Kateřinou Vackovou o jejím životě, plánech do budoucna, neziskové organizaci Loono a kampani #prsakoule, v rámci které učí lidi, jak se správně vyšetřovat a odhalit tak rakovinu prsu a varlat včas.

Celý článek
20. 04
2016

Rozhovor s Kateřinou Vackovvou. „Víme, že ve 30 procentech případů objeví rakovinu prsu partner. Učíme tedy muže, jak správně vyšetřit ženská prsa a naopak ženy, jak vyšetřit varlata,” říká.

Celý článek
14. 04
2016

Svět mladých a úspěšných se začátkem dubna potkal v Izraeli na světové konferenci 30 Under 30 Summit, kterou pořádal americký Forbes. Dorazili zástupci Ameriky, ze Středního východu, z Afriky i Evropy. A mezi nimi i Kateřina Vacková s projektem Loono.

Celý článek
09. 12
2015

Studentka medicíny Kateřina Vacková v květnu 2014 nastartovala neziskovou organizaci Loono. Dnes má společně se svými spolužáky na kontě úspěšnou kampaň Sahám si na ně každý měsíc. Již přes čtyři tisíce lidí navštívilo jejich workshopy, aby se naučili samovyšetřovat a nahmatat nádory na modelech prsou a varlat.

Celý článek
01. 12
2015

Parta mladých kamarádů, kteří se rozhodli, že místo chození po diskotékách budou objíždět republiku s umělými prsy a varlaty a naučí lidi, jak včas odhalit rakovinu.

Celý článek
21. 11
2015

Seznam.cz zahájil spolupráci s neziskovou organizací Loono a zapojuje se do její aktuální kampaně “Sahám si na ně každý měsíc”. Ta upozorňuje na důležitost v oblasti prevence onkologických onemocnění u žen a můžu.

Celý článek
18. 10
2015

Pomocí gumových modelů učí, jak sobě nebo partnerovi správně vyšetřit prsa či varlata. Díky neotřelé kampani už parta pražských mediků a sester vybrala na nové instruktážní kusy intimních partií skoro o 120 tisíc korun víc, než chtěla. Do konce sbírky přitom zbývají čtyři dny.

 

Celý článek
16. 09
2015

Nemáme negativní reakce, že by to lidem připadalo vulgární, spíš jsou rádi, že se o tom mluví, říká medička Kateřina Vacková, která propaguje samovyšetřování prsou a varlat kvůli prevenci rakoviny.

Celý článek
16. 09
2015

Zakladatelka Loono Kateřina Vacková jako host v Show Jana Krause.

Celý článek
09. 09
2015

Nezisková organizace Loono spouští kampaň zaměřenou na prevenci rakoviny u mladých lidí. Studentka medicíny Kateřina Vacková před dvěma roky onemocněla rakovinou vaječníku. Když se uzdravila, založila Loono, aby přiměla další mladé lidi myslet na své zdraví právě teď.

Celý článek
08. 09
2015

„Sahám si na ně každý měsíc.“ Tak pojmenovala čtyřiadvacetiletá medička Kateřina Vacková své odvážné tažení: chce přesvědčit Čechy, aby pravidelně prohmatávali prsa a varlata – sami sobě i jeden druhému navzájem.

Celý článek