Uspořádáme u vás vzdělávací workshop, na kterém vám studenti lékařské fakulty a mladí lékaři vysvětlí, jak předcházet a včas odhalit nejrůznější onemocnění, ale i jak se zachovat ve chvíli, kdy potkají vás nebo někoho ve vašem okolí.

O jakých tématech mluvíme

O srdci – #zijessrdcem

Na workshopu Žiješ srdcem vás naučíme, jak lidské srdce funguje a jak se o něj správně starat. Vysvětlíme, jak včas rozpoznat infarkt, mozkovou mrtvici a jiná onemocnění, i jak nejlépe pomoci člověku, který se v této v situaci ocitne. Dozvíte se, proč je důležité navštívit každé dva roky praktického lékaře a jaké to je poslechnout si lidské srdce.

O prsou a varlatech – #prsakoule

V rámci workshopu #prsakoule vás naučíme, jak správně a pravidelně vyšetřovat prsa a varlata a odhalit tak rakovinu včas. Školíme na speciálních gumových modelech, ve kterých jsou ukryty bulky. Každý si tak může zkusit nahmatat, jak rakovina vlastně vypadá. Zmíníme i prevenci rakoviny děložního čípku, kůže a střeva a připomeneme, kam a kdy zajít na preventivní prohlídku.

Tereza Mitošinková
Diversity&Inclusion Manager

Co o nás říkají ostatní

Workshop #prsakoule je skvělý. Nabídli jsme našim zaměstnancům možnost účastnit se jej v rámci Týdne zdraví České spořitelny jako jednu z méně otřelých aktivit v oblasti zdraví. Ohlas byl skvělý. Workshop je velmi praktický, zábavný a rozhodně i velmi přínosný svojí osvětou. Vřele doporučujeme osvětu #prsakoule všem dalším.

Jak lze školení uskutečnit

Stánek #prsakoule se hodí především na Dny zdraví, vánoční večírky či jiné teambuildingové akce. Zavítat k němu můžete po skupinkách, kde vám naši školitelé vysvětlí, jak na prevenci, a následně rozdají edukační brožury. Od vás budeme potřebovat jen menší stoleček ve vstupní hale či v lounge.

Workshopy pořádáme v zasedacích místnostech a relax zónách. Jsou ideální součástí teambuildingů či pravidelného firemního vzdělávání s kapacitou až 50 účastníků. Během hodiny projdeme teoretický úvod i praktický nácvik na modelech.

Začínáme svižnou půlhodinovou přednáškou o tom, jak se rakovina projevuje a jak má vypadat správná prevence. Nebojte se, i tak závažné téma jako rakovina varlat, prsou i dalších orgánů probereme s nadhledem. Připomeneme také preventivní kontroly, na které mají lidé nárok. V další dvacetiminutovce si účastníci workshopu na speciálních modelech prsou a varlat vyzkoušejí, jak se správně samovyšetřovat a jak vypadá nález, který není v pořádku. Závěrečných deset minut si necháváme na dotazy a diskusi.

Zaměstnanci k nám zavítají po skupinkách. Během pěti až deseti minut jim předvedeme, jak správně (samo)vyšetřovat sebe i partnera. Věděli jste, že až 30% rakoviny prsou a varlat odhalí právě partner? Následně si na modelech sami vyzkoušejí, jak vypadá nález, který není v pořádku. Připomeneme také preventivní kontroly, na které mají v Česku nárok.

Také u srdce začneme svižnou půlhodinovou přednáškou o projevech kardiovaskulárních onemocnění a správné prevenci. Rozhodně se ale nemusíte bát, při přednášení tak závažného tématu jako infarkt či mozková mrtvice nebudeme nikoho strašit. Připomeneme i preventivní kontroly, na které mají lidé nárok. V interaktivní, zhruba dvacetiminutové části, si účastníci workshopu poslechnou tlukot srdce, změří tlak a naučí se, jak zmobilizovat celé svoje tělo. Deset minut si pak necháváme na závěrečné dotazy s diskuzí.
Zaměstnancům ve skupinkách, kterým během pěti až deseti minut vysvětlíme, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním i jak je včas odhalit. Poté je necháme poslechnout tlukot srdce a změříme jim tlak. Nepoznaný vysoký krevní tlak má totiž až 30% lidí. Poté si sami vyzkoušejí, jak správně zmobilizovat celé své tělo a řeč dojde také na preventivní kontroly, na které mají v Česku nárok.

Kolik školení stojí?

1 hodina
9 000 Kč
3 hodiny
16 000 Kč
8 hodin
24 000 Kč
Větší balíček s vámi rádi
nastavíme individuálně

 

 

Ceny zahrnují školení, cestovné dvou školitelů a veškeré materiály. Školám, neziskovým organizacím poskytujeme až 100% slevy – prosím kontaktujte nás. Loono není plátcem DPH.


Na co peníze použijeme

Vaše prostředky pomáhají hned dvakrát. Jednou u vás ve firmě a podruhé nepřímo, kdy díky nim máme možnost uspořádat uspořádáme workshopy na středních školách, které si zpravidla nemohou dovolit pokrýt náklady za školení.

Chcete nás podpořit i jinak? Ozvěte se nám.


Eliška Hrbáčová
eliska.hrbacova@loono.cz
+420 724 991 412

Napište nám

Pokud se vám nabídka líbí a chcete udělat něco pro zdravé #prsakoule či srdce vašich kolegů, dejte vědět naší Elišce nebo nám ve formuláři zanechte e-mail a my se Vám obratem ozveme.

Formulář k nezávazné poptávce

Nejčastější otázky
+
Pomůžete mi s interní organizací?
+
Co moji kolegové na workshopu či stánku dostanou?
+
Poskytujete z workshopu i fotografie?
+
Bude během školení prostor i pro dotazy?
+
Jaká kombinace se objednává nejčastěji?
+
Co když jsem nenašel/a informaci, kterou potřebuji?
+
Školíte i v angličtině?