KDE ŠKOLÍME

Školy
Firmy
Festivaly
(kulturní akce)
Přijít můžete ale i na náš veřejný workshop či přednášku.

Jak to probíhá

#prsakoule

Žiješ srdcem

Každý účastník od nás dostane edukační brožury, pohlednice, placky, nálepky a k tomu
e-mailem každý měsíc připomínku, že je zase čas na sebe dbát.

Začínáme svižnou půlhodinovou přednáškou o tom, jak se rakovina projevuje a jak má vypadat správná prevence. Nebojte se, i tak závažné téma jako rakovina varlat, prsou i dalších orgánů probereme s nadhledem. Připomeneme také preventivní kontroly, na které mají lidé nárok. V další dvacetiminutovce si účastníci workshopu na speciálních modelech prsou a varlat vyzkoušejí, jak se správně samovyšetřovat a jak vypadá nález, který není v pořádku. Závěrečných deset minut si necháváme na dotazy a diskusi.

Zaměstnanci k nám zavítají po skupinkách. Během pěti až deseti minut jim předvedeme, jak správně (samo)vyšetřovat sebe i partnera. Věděli jste, že až 30% rakoviny prsou a varlat odhalí právě partner? Následně si na modelech sami vyzkoušejí, jak vypadá nález, který není v pořádku. Připomeneme také preventivní kontroly, na které mají v Česku nárok.

Také u srdce začneme svižnou půlhodinovou přednáškou o projevech kardiovaskulárních onemocnění a správné prevenci. Rozhodně se ale nemusíte bát, při přednášení tak závažného tématu jako infarkt či mozková mrtvice nebudeme nikoho strašit. Připomeneme i preventivní kontroly, na které mají lidé nárok. V interaktivní, zhruba dvacetiminutové části, si účastníci workshopu poslechnou tlukot srdce, změří tlak a naučí se, jak zmobilizovat celé svoje tělo. Deset minut si pak necháváme na závěrečné dotazy s diskuzí.

Zaměstnancům ve skupinkách, kterým během pěti až deseti minut vysvětlíme, jak předcházet kardiovaskulárním onemocněním i jak je včas odhalit. Poté je necháme poslechnout tlukot srdce a změříme jim tlak. Nepoznaný vysoký krevní tlak má totiž až 30% lidí. Poté si sami vyzkoušejí, jak správně zmobilizovat celé své tělo a řeč dojde také na preventivní kontroly, na které mají v Česku nárok.

TIP
Workshop nejraději pořádáme pro muže a ženy zároveň. Je totiž důležité naučit se, jak správně pečovat nejen o sebe, ale i své partnery.

Napište si o podrobnější info naší Lucii